Firma transportowa JKC Trucking z Summit, Illinois poinformowała, że nie będzie wysyłała swoich ciężarówek do miast, które są za zredukowaniem finansowania dla policji lub za rozwiązaniem policji.

„Naszym priorytetem jest wspieranie naszych kierowców i ich bezpieczeństwa na drodze” – powiedział Fox & Friends Mike Kucharski, współwłaściciel firmy JKC Trucking z siedzibą w Summit „Jeśli będziesz mieć cenny ładunek i nie będzie policji, na której można by polegać, kto będzie chronił naszych kierowców?” – tłumaczy Kucharski.

Według US Bureau of Labor Statistics prowadzenie ciężarówek jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów w kraju. W ankiecie przeprowadzonej przez CDLLife w połowie czerwca w tym roku, 79% kierowców ciężarówek powiedziało, że odmówi dostaw do miast, które nie posiadają policji. Wielu kierowców ciężarówek wyraziło swoje obawy o bezpieczeństwo, a jeden z kierowców napisał wprost „nie ma gliniarzy, nie ma ciężarówek”. Inny kierowca napisał: „Dlaczego miałbym chcieć ryzykować swoim życiem jeszcze bardziej niż już to robię… policja jest potrzebna, aby nas chronić, już teraz do kierowców strzelają” – napisał zaniepokojony kierowca ciężarówki.

Ekspert w dziedzinie ciężarówek Dan Doran, który pracuje w usługach transportowych od ponad 40 lat i był przewodniczącym Stowarzyszenia Przewoźników Ciężarówek (TCA) w 2018 r., powiedział już w połowie czerwca, że firmy transportowe, które chcą bezpiecznie odebrać swój ładunek w niektórych miejscach, będą zmuszone do „wzmocnienia bezpieczeństwa”.